grooming

Wybór kursu groomingu

Posiadanie psa to często również konieczność regularnego strzyżenia i czesania sierści. Z tego powodu coraz popularniejszym zawodem staje się zwierzęcy fryzjer. Do wykonywania tej profesji niezbędny jest kurs groomingu. Jak wybrać odpowiednie szkolenie?

Rynek szkoleniowy oferuje chętnym wiele różnego rodzaju szkół, w których można zapoznać się z tajnikami tego fachu. Decyzja, który kurs groomerski wybrać, nie zawsze jest prosta. Czynnikiem decydującym dla wielu osób może być zapewne cena. Warto jednak nie traktować jej jako jedynego kryterium. Często niższy koszt może wiązać się np. z krótszym czasem trwania szkolenia, a ten z kolei może mieć przełożenie na ilość zdobytej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Zakłada się, że dobry kurs groomingu nie trwa mniej niż 3-4 tygodnie. Jest to czas, który powinien być przeznaczony przede wszystkim na ćwiczenia i pracę ze zwierzęciem.

Kolejna rzecz, która może mieć wpływ na jakość kursu groomerskiego to ilość uczniów, biorących udział w takim szkoleniu. Jeśli liczba ta jest zbyt wygórowana w porównaniu do ilości stołów, wówczas każda z osób ma mniejsze szanse na indywidualne wykonanie pewnych ćwiczeń lub zadań.

Wybierając odpowiednie szkolenie warto wcześniej zapoznać się z opiniami na jego temat. Kluczową rolę odgrywa tu osoba prowadząca kurs groomerski. Jeśli nie potrafi jasno i klarownie przekazać informacji, a do tego bazuje na wąskiej wiedzy i ogranicza się do pracy z zakresie tylko wybranych umiejętności, wówczas lepiej pomyśleć o innej szkole. Nauka tego zawodu powinna wiązać się z kreatywnością i otwartością na nowe doświadczenia i metody pracy.

Należy również pamiętać, że chcąc zostać groomerem będziemy potrebowali podstawowe narzędzia, takie jak maszynka do strzyżenia psów, wanna groomerska, czy stół groomerski.