Strzyżenie pupila w domowym zaciszu

Pielęgnacja pupila to może objaw szaleństwa dla zwykłego człowieka, ale każdy psiarz zrobi dla swojego czworonoga wszystko. Wyjątkowo ważna jest także pielęgnacja jego sierści, a także zgalanie jej żeby ułatwić zwierzakowi przetrwanie letnich upałów. Strzyżenie nożyczkami zajmuje jednak stanowczo za długo i ciężko zrobić to dostatecznie estetycznie, natomiast żadna maszynka do ludzkich włosów nie przetrwa starcia z psią sierścią. W takiej sytuacji sprawdzi się tylko maszynka do strzyżenia psów, przed zakupem warto jednak wiedzieć dokładnie czego szukamy, w wyborze napewno pomoże nam serwis Groomer.com.pl oraz niniejszy artykuł.

Rozróżniamy dwa rodzaje maszynek dla psów: uniwersalne i wykończeniowe. Te pierwsze zazwyczaj pozwalają na zamontowanie ostrzy przystosowanych do różnego typu sierści, te drugie, jak sama nazwa wskazuje, służą do wykańczania strzyżenia i są częściej używane w salonach fryzjerskich.
Wybierając model maszynki należy przyjrzeć się jej parametrom i porównać z naszymi potrzebami. Warto postawić na jak najwyższą moc, dopilnować by dało się wymienić ostrza i dobrać rozmiar maszynki do rozmiaru psa.

Warto jednak pamiętać, że obcinanie psa własnoręcznie do łatwych nie należy i nawet profesjonalna maszynka nie pomoże w osiągnięciu idealnego efektu. Warto zastanowić się jaki typ sierści ma nasz zwierzak i jak często zamierzamy go strzyc. Niektóre rasy wystarczy tylko sporadycznie przejechać maszynką i można mieć je z głowy, niektóre niestety wymagają znacznie więcej uwagi. Należy mieć na uwadze, że nawet maszynką można zwierzakowi wyrządzić krzywdę jeśli nieumiejętnie się jej używa. Jeśli sierść naszego pupila wymaga więcej uwagi czasem warto wybrać się do groomera.