Idealna miska dla psa

Wybór miski dla psa może wydawać się raczej banalnym zadaniem. Wbrew pozorom jednak ten element będzie odgrywał dużą rolę w życiu zwierzęcia, dlatego warto zastanowić się przez chwilę przed dokonaniem zakupu.

Miski z plastiku

Internetowy sklep zoologiczny oferuje miski wykonane z różnych materiałów, w tym plastikowe. Zaletą takich produktów jest przede wszystkim stosunkowo niska cena. Plastik jest dosyć odporny na uszkodzenia, a miski z tego tworzywa dostępne są w bardzo wielu rozmiarach i kolorach. Jednocześnie takie rozwiązanie nie jest zalecane w przypadku każdego zwierzęcia. Niektóre psy będą bardzo gryzły miski, a w powstałych w ten sposób zagłębieniach mogą gromadzić się bakterie. Niektóry psy mają również alergię na plastik.

Stal nierdzewna

Miski wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe, a także łatwe do czyszczenia, ponieważ można myć je w zmywarce. Jest to praktyczne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie. W zasadzie jedyną wadą stali nierdzewnej jest fakt, że trudno znaleźć duży wybór kolorów w przypadku misek z tego materiału. Miski tego typu wymagają również odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli stoją na zewnątrz.

Ceramika

Ceramiczna miska dla psa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają estetycznego i oryginalnego rozwiązania. Mogą być ozdobione różnymi dekoracjami, czasem według bardzo artystycznych projektów. Niestety miski wykonane z ceramiki mogą się łatwo tłuc, a fragmenty materiału mają ostre krawędzie niebezpieczne dla zwierzęcia. Takie miski trzeba także często sprawdzać pod kątem pojawiania się pęknięć, w których mogą gromadzić się bakterie.